Tagi

,


szczęściarz

Nicholas Sparks
„Szczęściarz”
Wydawnictwo ALBATROS
Stron: 405

Logan Thibault jest urodzonym szczęściarzem. Służył w piechocie morskiej, ma za sobą służbę w Iraku, gdzie wielokrotnie otarł się o śmierć. Przeżył i wrócił do domu z pamiątką – znalezionym na pustyni zdjęciem młodej kobiety, które traktuje jako talizman. Kiedy w bezsensownym wypadku ginie jego przyjaciel, Logan stawia sobie za cel odszukanie dziewczyny z fotografii. Przemierzając pieszo kraj, odnajduje ją w Hampton, miasteczku w Karolinie Północnej. Beth nie jest jednak księżniczką z bajki, ale rozwódką z dziesięcioletnim synem, która ma sporo kłopotów z byłym mężem, zastępcą szeryfa i wnukiem najbardziej wpływowego obywatela miasta. Pomiędzy mężczyznami wybucha ostra rywalizacja…

Przeczytana w 2014 roku.
Muszę się przyznać, że czasami kupuję książki ze względu na okładkę :) i tak też było w tym przypadku. Mimo ze wiem jak pisze ten autor – kilka jego pozycji czytałam i miałam więcej nie czytać. Ale jeśli na okładce widzę mojego ulubionego aktora, no to jak miałam nie kupić. Książka przeleżała w kolejce około roku zanim po nią sięgnęłam.
Ktoś kto lubi twórczość Sparks’a na pewno się nie zawiedzie. Książka oczywiście o miłości, o przeznaczeniu i o sile jaką muszą mieć bohaterowie żeby być razem. Zachęcam do przeczytania, bo tym razem mi również spodobała się ta powieść.
Jeszcze wspomnę, że na zdjęciu książki umieściłam świecznik, który wykonałam własnoręcznie w technice découpage. Mam w domu kilka takich ozdób, chociaż moją nieskrywaną miłością i tak pozostaje haft krzyżykowy.

Teraz kilka słów o filmie jaki został nagrany na podstawie wyżej wymienionej książki.

szczęściarz-film

Szczęściarz (The Lucky One)
Gatunek: Melodramat
Rok produkcji: 2012

Film oglądałam dawno temu, oczywiście dwa razy. Ale niestety w słabej kopii. Bo tylko taką znalazłam. Do kina nie było mi dane pójść, ponieważ w Polsce nie grali go. Ale wiem od Eli K. że będę miała tą przyjemność dostać ten film na własność z czego ogromnie się cieszę :) A więc gra w nim mój ulubiony aktor Zac Efron. Miłość ta jest jeszcze z czasów High School Musical. A film pokazuje dokładną treść książki, no może z malutkim detalem, że Logan w książce miał długie włosy. Na szczęście Zac miał krótkie :)
Oczywiście polecam.

Reklamy