Tagi

,


parkland

Gatunek: Dramat
Rok produkcji: 2013

Opowieść o chaotycznych wydarzeniach, które miały miejsce w szpitalu Parkland (Dallas), kiedy zamordowano prezydenta USA Johna F. Kennedy’ego.

Obejrzany dzięki uprzejmości mojej koleżanki z pracy, którą z tego miejsca serdecznie pozdrawiam.

Jeśli chodzi o film, zaciekawił mnie on tylko ze względu na aktora, który grał w tym filmie lekarza. Oczywiście chodzi o Zaka Efrona. Rola krótka ale znacząca.
Chcąc bardziej zrozumieć sens filmu poczytałam trochę o zabójstwie Johna F. Kennedy’ego. Ale myślę, że dzięki filmowi zapamiętam tę historię do końca życia.
Film jest smutny, bo ginie w nim prezydent USA. Akcja dzieje się w 1963 roku, jest to dobrze pokazane, poprzez stroje, fryzury oraz samochody.
Do Dallas przyjeżdża z wizytą prezydent wraz z małżonką. Podczas jazdy samochodem zostaje postrzelony i trafia do szpitala Parkland, gdzie dyżur ma młody rezydent (Zac Efron), który dopiero co zaczął pracę. I zaczyna się ratowanie życia prezydenta. Dołącza do niego inny lekarz, lecz po 15 minut akcji ratunkowej prezydent umiera. Nie opowiadam dalej, bo jeśli kogoś zainteresuje to sam będzie chciał obejrzeć.
Mi bardzo się podobał.

Reklamy