Tagi

, , , ,


saga

Długo się zbierałam z tym wpisem, ale wreszcie się udało.
Oczywiście książki te czytała również Ela K.
Każdy na pewno zna przygody Belli i Edwarda. Dla mnie te książki były początkiem mojego, już codziennego, czytania.
Przyznam, że nie ma dnia żebym nie przeczytała chociaż kilku stron.
A więc teraz kilka słów o każdej z części:

ZMIERZCH
ZMIERZCH

Wydawnictwo Dolnośląskie
Stron: 416

Zmierzch to porywająca opowieść o miłości, łącząca cechy horroru, romansu i powieści o dojrzewaniu. Jej bohaterka, siedemnastoletnia Isabella Swan, przeprowadza się do ponurego miasteczka w deszczowym stanie Washington, gdzie spotyka tajemniczego, niezwykle przystojnego Edwarda Cullena. Chłopak ma nadludzkie zdolności – nie można mu się oprzeć, ale i nie można go przejrzeć. Bella usiłuje poznać jego mroczne sekrety, nie zdaje sobie jednak sprawy, że naraża tym siebie i swoich najbliższych na niebezpieczeństwo. Już niedługo może nie być odwrotu…

I tą częścią zapoczątkowała się fascynacja wampirami. Ja bardziej pamiętam film niż książkę, ale warto wiedzieć, że w książce jest więcej szczegółów. Poznajemy w niej Bellę i Edwarda. Ich życie i zmiany jakie nastąpiły po tym jak się spotkali. Co tu więcej pisać, dla mnie pierwsza część była najlepsza.

KSIĘŻYC W NOWIU
księżyc w nowiu

Wydawnictwo Dolnośląskie
Stron: 480

Na Księżyc w nowiu, dalszy ciąg bestsellerowego Zmierzchu, czekały z niecierpliwością tysiące czytelników z kilkunastu krajów świata. Od wielu miesięcy obie powieści znajdują się w czołówce listy bestsellerów „New Your Timesa”, a nakład trzeciej z cyklu osiągnął w USA milion egzemplarzy. Podobnie jak pierwsza powieść o nastoletniej Izabelli Swan. Księżyc w nowiu jest połączeniem romansu z trzymającym w napięciu horrorem, w którym rozterki zakochanej dziewczyny przeplatają się z opisami mrożącymi krew w żyłach niesamowitych wydarzeń.
Edward Cullen to wciąż dla Belli najważniejsza osoba pod słońcem. Są parą i jest im razem cudownie. Gdyby tylko chłopak nie był wampirem! Niestety, ten fakt wszystko komplikuje, także z pozoru niewinną zażyłość dziewczyny z przyjacielem z dzieciństwa Jacobem. Wiosną Eward musiał bronić Belli przed swoim krwiożerczym pobratymcem, jesienią zakochani uświadamiają sobie, że był to dopiero początek ich kłopotów…

To jest druga część Sagi. Mi osobiście najmniej się podobała. Przez większość książki Bella jest bez Edwarda, umiera w rozpaczy bo tym jak ją zostawił twierdząc że tylko wyrządza jej krzywdę. Za to więcej jest Jacoba. W każdym razie jest później trochę akcji i trzymania w napięciu.

ZAĆMIENIE
zaćmienie

Wydawnictwo Dolnośląskie
Stron: 560

Czytelnicy, których zauroczyły Zmierzch i Księżyc w nowiu z tymi samymi wypiekami na twarzy pochłoną Zaćmienie, wyczekiwany z niecierpliwością trzeci tom ekscytującej sagi autorstwa Stephenie Meyer. Kilkumilionowa rzesza fanek na całym świecie śledzi losy zwykłej dziewczyny, Belli Swan, o której względy, a zarazem życie, rywalizują wampir i wilkołak. Czy przyjaźń wygra z namiętnością? Czy miłość pokona strach? Dalszy ciąg cyklu rozpoczętego Zmierzchem – nareszcie po polsku. I to nie będzie Wasze ostatnie spotkanie z Bellą i Edwardem!
Kiedy media zaczynają donosić o serii tajemniczych morderstw w Seattle, a do lasów wokół Forks powraca żądna zemsty wampirzyca, Bella uświadamia sobie, że znowu grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo. Jakby tego było mało, musi wybierać pomiędzy miłością Edwarda a przyjaźnią Jacoba, i to wiedząc, że jej decyzja może odprowadzić do odnowienia odwiecznego konfliktu pomiędzy wampirami i wilkołakami. Zbliża się też zakończenie roku szkolnego, a więc termin przemiany – co wybierze Bella: życie czy śmierć?

Zaćmienie to trzecią część Sagi. Pamiętam z niej pocałunek Belli i Jacoba. Reszty szczegółów nie będę podawała. Zachęcam do przeczytania.

PRZED ŚWITEM
przed świtem

Wydawnictwo Dolnośląskie
Stron: 720

Przed świtem, czwarty i najbardziej wyczekiwany tom cyklu „Zmierzch” napisanego przez Stephenie Meyer, odkrywa sekrety wielkiej miłości Belli i Edwarda, niezwykłej pary, której losy porwały miliony czytelników na całym świecie. Odkąd Bella zakochała się w wampirze, jej życie przypomina sen – sen, który z czasem zamienia się w koszmar. Rozdarta pomiędzy Edwardem, któremu oddała serce, a wilkołakiem Jacobem, z którym łączy ją tajemniczo silna więź, przeżyła piękny, ale i burzliwy rok, bijąc się z myślami, zadręczając o los najbliższych i wymykając wrogom. Dociera wreszcie do punktu, w którym musi podjąć ostateczną decyzję. Czy stanie się częścią kuszącego, lecz mrocznego świata nieśmiertelnych, czy jednak pozostanie człowiek?
Nikt nie spodziewał się jednak tego, co się stanie, gdy Bella dokona już wyboru. Następuje seria zdarzeń o niewyobrażalnych konsekwencjach. Czy właśnie wtedy, kiedy Bella ma rozwiązać wszystkie swoje problemy, przyjdzie jej zmierzyć się z czymś, o czym nawet jej się nie śniło – i tym razem przegrać?

Jest to część czwarta i ostatnia. Jest w niej najwięcej zwrotów akcji. Zaczyna się jak Bella i Edward biorą ślub. Później jest podróż poślubna gdzie Bella zachodzi w ciążę. Następnie nikt nie wie „co” rośnie w jej brzuchu. Następuje poród i przemiana Belli w wampira. Są przygotowania do wojny i… to już proszę sobie doczytać :)

Oczywiście polecam wszystkie części. Czyta się je bardzo szybko mimo że ilość stron jest przerażająca.

Chciałam jeszcze pokazać, że będąc pod urokiem Sagi kupiłam sobie trzy filmy nagrane na podstawie książek.
FILMY SAGA

Czwarta część została zekranizowana w dwóch częściach. Oglądałam ją, lecz nie mam w swojej kolekcji filmowej.

Reklamy