Tagi

,


pizap.com14068855821381

Katarzyna Michalak
„Nadzieja”
Wydawnictwo Termedia
Stron: 263

Lilianę poznajemy, gdy jako mała, samotna dziewczynka wędruje przez las, szukając miejsca, gdzie będzie bezpieczna i szczęśliwa. Zamiast Arkadii znajduje rannego Aleksieja, syna sąsiadki, który od tego dnia staje się najserdeczniejszym – i jedynym – przyjacielem. Dzieci dorastają razem, dzieląc się największymi tajemnicami i lękami. Niestety, los wkrótce je rozdziela i choć wydaje się, że ich drogi nigdy się nie skrzyżują, Lilianę i Aleksieja połączyły na zawsze dwa uczucia, silniejsze od przeznaczenia: miłość i nienawiść.

Mężczyzna ciągle powraca do kobiety, mimo że ta potrafi jedynie go ranić. Ona, Lilith, jest jak ogień, on, jak ćma. Ona jak lód, on jak płomień. Miłość staje się obsesją, przeznaczenie ? fatum, owładnęły obojgiem, a Liliana i Aleksiej nie potrafią, a może nie chcą się temu przeciwstawić. Pozostaje tylko Nadzieja…

Przeczytana w 2014 roku. Moja miłość do twórczości Pani Katarzyny Michalak pozostaje niezmienna, a wręcz po przeczytaniu książki „Nadzieja” jeszcze się pogłębiła.
Poznajemy historię dwojga ludzi, którzy poznali się we wczesnym dzieciństwie. Życie Liliany jest ciężkie, ma ojca pijaka i tyrana, macochę i jej córkę, na które również nie może liczyć. I wtedy zyskuje przyjaciela. Lecz musi ukrywać się z tymi uczuciami. Lecz nie dane jest im być zawsze razem, gdyś Aleksiej wyjeżdża z ciotką, która jest jego opiekunką, do domku, który jest bardzo daleko. Ale po jakimś czasie znowu się spotykają. I to jest taka przeplatanka.
W większości widzimy świat oczami Liliany, opisuje ona czym się kieruje podejmując, jak się później okaże, złe decyzje.
Czytało mi się bardzo dobrze, w wielu momentach autorka mnie zaskakiwała obrotem akcji. Oczywiście nie obeszło się bez łez na końcu książki.
Zawsze po przeczytaniu takich książek dochodzę do wniosku, że mam nudne życie :) Nie żebym narzekała, ale świat pokazany w tej książce pokazuje, że niektórym ludziom nie jest w życiu łatwo.
Oczywiście gorąco polecam tę książkę :)

Reklamy