Tagi

,


IMG_7158a

Megan Hart
„Barwy pożądania”
Wydawnictwo Harlequin
Stron: 427

Weźmiesz najpiękniejszy papier i najlepszy atrament. Opiszesz ze szczegółami swoje najbardziej erotyczne doświadczenie. Może być prawdziwe, może być wymyślone, ale masz je napisać bez błędów, najstaranniejszym charakterem pisma, bez żadnych kleksów ani literówek. Opis dostarczysz do czwartku. Pod spodem widniał ten sam numer skrytki pocztowej co poprzednio. 
Zamrugałam, czytając list ponownie, i poczułam, że rumieniec wypełza mi na policzki. Trzymałam kartkę ze świadomością, że nie powinnam jej przeczytać, nie była przeznaczona dla mnie.
Starannie złożyłam list, tak delikatnie, jakbym poprawiała kołdrę na kochanku. Pytanie, kto wysyła te listy, przyćmiła bardziej intrygująca zagadka – dlaczego to robi.
Wstałam od stołu, żeby nalać sobie wody z kranu. Choć przełknęłam ją w kilku szybkich łykach, tak jak wytrawni pijacy whisky, nic nie pomogła na gorący rumieniec, który pokrył szyję i policzki. Odwróciłam się tyłem do lady i oparłam się o nią. List wciąż leżał na moim stole.
Nie oskarżał, zapraszał.
Zaczęłam się zastanawiać, które ze swoich licznych doznań seksualnych uważam za najbardziej erotyczne. Na pewno nie pierwszy raz, kiedy…

Przeczytana w 2014 roku.
Książkę kupiłam ze względu na pierwszą przeczytaną książkę tej autorki – „Naga”.
Ale niestety bardzo się zawiodłam. Wyżej opisany jest fragment książki.
To chyba moja pierwsza recenzja, kiedy nie jestem zadowolona z książki.
Autorka używa do opisu wulgarnych wyrazów, i robi to bardzo często. To było dosyć niesmaczne.
Książka opowiada o młodej dziewczynie imieniem Paige, która pracuje jako asystentka. Będąc nastolatką wyszła za mąż za Austina lecz po latach rozwiedli się. Jednak spotykają się na przelotny seks. Poznajemy ją w momencie gdy przez pomyłkę , w jej skrzynce lądują anonimowe listy z pewnymi polecenia. I Paige zaczyna je wykonywać.  Gdy listy się kończą, postanawia podobną zabawę urządzić swojemu sąsiadowi Ericowi- lekarzowi. Jest to banalny wątek, bo kto poważny będzie wykonywał rozkazy wypisane w listach, po czym dla potwierdzenia wykonania zadania, wysyłał zdjęcie. Wspomnę, że te polecenia są erotyczne :)
I następuje przewrót akcji bo bohaterka dochodzi do wniosku, że kocha swojego byłego męża.
Przeprasza, ale to jest książka nie godna polecenia. Mam nadzieje, że już więcej na taką nie trafię.

Reklamy