Tagi


got21

 

Serial produkcji HBO, na podstawie sagi Pieśń Lodu i Ognia amerykańskiego pisarza George’a R. R. Martina.
Akcja toczy się w fikcyjnym świecie na kontynentach Westeros i Essos, gdzie pory roku mogą trwać wiele lat, niektóre krainy zamieszkiwane są przez Innych, a w dawnych czasach panowały Smoki.

Serial zdecydowanie dla ludzi o mocniejszych nerwach. Ja sama do nich nie należę, ale już kilka razy zostałam zainteresowana tym filmem, więc postanowiłam zaryzykować.

I się nie zawiodłam.
Po kilku krwawych scenach zdołałam się uodpornić i z przyjemnością śledziłam kolejne losy bohaterów.
A postaci jest sporo – jest tam siedem królestw, każda rodzina ma wielu członków i rycerzy, a walka o władzę, intryga, spiski oraz zbrodnie są na porządku dziennym.
Z kolejnymi odcinkami akcja rozwija się coraz bardziej i naprawdę jest coraz ciekawiej.
Jestem pod wielkim wrażeniem scenografii, budynków, wyposażenia, ubiorów, wszelkich szczegółów i całej otoczki. Można się poczuć jak w dawnych, dawnych czasach.

Obejrzałam na razie 3 sezony, czyli 30 odcinków. Każdy z nich trwa około 50 minut (bez reklam!) i powiem szczerze, że wiele trzeba dokonać, aby aż tak trzymać w napięciu przez tak długi czas :)

Z tego co wiem, planowanych jest minimum 6 sezonów, więc przede mną jeszcze mnóstwo godzin z mieszkańcami Westeros. A podejrzewam, że będzie się działo…

Polecam! :)

Reklamy