Tagi

,


IMG_8465Katarzyna Michalak
„Przystań Julii”
Wydawnictwo ZNAK
Stron: 356

Przewrotny los połączył trzy kobiety mieszkające przy uliczce Leśnych Dzwonków. Szczęście ma jednak to do siebie, że nie trwa długo, a przyszłość skrywa wiele niespodzianek, nie zawsze radosnych…
Julia postanowiła zacząć wszystko od nowa. Spakowała do samochodu dorobek całego życia i ruszyła przed siebie, byle dalej od rozczarowań i zdrady. Czuła, że mały domek w Bieszczadach może stać się jej bezpieczną przystanią, nie wiedziała jednak, co ją czeka na końcu drogi.
Gosia i Kamila, przyjaciółki Julii z Milanówka, muszą zmierzyć się z mroczną tajemnicą, przez którą już utraciły najbliższą im osobę. Łukasz zostaje wciągnięty w niebezpieczną grę. W tej grze stawką jest życie kogoś, kogo kocha. Jeden błąd i nadzieja znów zmieni się w rozpacz.

Przeczytane w 2015 roku.
I to już ostatnia część Kwiatowej serii. Jakoś czuje niedosyt. Odniosłam wrażenie, że jeszcze jedna by się przydała. Ale generalnie jestem zachwycona tymi książkami. Widzę to nawet po tempie czytania :)
Była to opowieść o dalszych losach Kamili z „Ogrodu Kamili” , Małgosi z „Zacisza Gosi” oraz Julii , która jest w tytule ostatniej części.
Dużo się dzieje w tej części, wiele się wyjaśnia oraz znowu drżałam w trosce o bohaterów. Pisarka wie jak poruszyć ludzkie emocje. A teraz jestem jakoś bardziej wrażliwa na smutki i łzy często mi towarzyszą.

Reklamy