Tagi


7641076.3

Gatunek: Dramat, Thriller
Rok produkcji: 2014

Po przeprowadzce Amy i Nick przeżywają kryzys. Gdy w dniu rocznicy ślubu kobieta znika bez śladu, jej mąż staje się głównym podejrzanym
Film opowiada o nie-zwykłym małżeństwie. Niezwykłym, ponieważ sami małżonkowie dążą od początku do tego, aby ich wspólne życie nie było standardowe, jak każde małżeństwo, z zaszufladkowanymi rolami męża i żony.
A do czego to doprowadza?

Takie własnie filmy lubię…
Po pierwsze ma on kilka płaszczyzn – oglądamy ten sam moment oczami różnych bohaterów. I wtedy możemy odnaleźć drugie dno.
Teoretycznie spokojna akcja, dużo sprzecznych myśli w trakcie, kilka nieoczekiwanych zwrotów akcji i co najważniejsze – zakończenie dająąąące do myślenia…
Chyba nawet „obejrzałam” napisy końcowe, zastanawiając się nad prawdziwym przekazem tej historii…

Nawet teraz nie jestem przekonana, czy wszystko mi się „klei”… ale chyba czasami o to własnie chodzi, żeby każdy widz miał inne, własne zdanie, żeby film wzbudzał kontrowersje, żeby dużo o nim rozmyślać i jeszcze długo po jego obejrzeniu zadawać sobie pytanie – o co właściwie chodziło.

W mojej skali: mocne 7 na 10 punktów.

P.S.
Jeżeli ktoś z Was posiada tytuły dające do myśłenia, typu: „Dom Snów”, „Wyspa Tajemnic”, „Prawo Zemsty”, „Iluzja”, czy „Sekretne Okno”, to bardzo proszę, podzielcie się ze mną!! :)

Reklamy