20170106_131355

Katarzyna Misiołek
„Niekochana”
Wydawnictwo MUZA
Stron: 2014

Agnieszka jest z pozoru szczęśliwą mężatką. Z pozoru, bo poznajemy ją w momencie, w którym zastanawia się, czy mąż jeszcze ją kocha… On jest idealny, ale tylko dla postronnych świadków. W domu zmienia się nie do poznania – chłodny, obojętny na potrzeby żony i nieskory do kompromisów, oddala się od niej coraz bardziej, w końcu niemal zupełnie ją ignoruje. Ona kocha, więc walczy, prosząc o dobre słowo, czuły gest, czy odrobinę wspólnie spędzonego czasu. Dopiero kiedy przypadkiem dowiaduje się o zdradzie męża, unosi się honorem i odchodzi. Szybko jednak wraca przerażona niespodziewaną samotnością, zagubiona we własnych emocjach, stęskniona. On zaczyna bardziej się starać, chociaż ciężko wzniecić pożar uczuć na zgliszczach. Agnieszka jednak świetnie potrafi oszukiwać samą siebie. Tyle, że on wcale się nie zmienił… Któregoś dnia bohaterka odkrywa pewne skrzętnie do tej pory skrywane mężowskie upodobania i daje się wciągnąć w grę, która od samego początku jest dla niej upokarzająca – wtedy pojmuje, że nie ma sensu dłużej ciągnąć tego związku. Odchodzi na dobre i zaczyna wszystko od nowa. Ale czy znajdzie szczęście?

Przeczytana w 2017 roku.
To pierwsza moja książka tej pisarka. Ktoś ją czytał na jednym z blogów i postanowiłam ją mieć w swoich zbiorach. Książka bardzo smutna, dołująca. Ale po skończeniu jej uważam, że warta jest przeczytania. Oprócz losów głównej bohaterki przedstawione są perypetie miłosne i małżeńskie jej koleżanek. Nie wiem czy ta książka nie była pisana na zasadzie pamiętnika. Ale ostatecznie polecam :)

Z życia prywatnego. Takie cudo dostałam od mojej mega zdolnej siostry ciotecznej Basi. Już wcześniej pokazywałam jej prace na blogu. Bardzo miło jest dostać coś ręcznie wykonanego, co wiem że zajęło dużo czasu a w dodatku sama bym tego nie zrobiła. Także jeszcze raz bardzo dziękuję.

20170106_131523.jpg

Reklamy