20170131_183741.jpg

Katarzyna Michalak
„Leśna Polana”
Wydawnictwo Znak
Stron: 316

Czy wszystkie życiowe porażki i niegodziwości można tłumaczyć trudnym dzieciństwem? Jeśli tak, to trzej bracia Prado – Wiktor, Marcin i Patryk – mogliby się stoczyć na samo dno i obwiniać tego, który zamienił pierwsze lata ich życia w piekło: swojego ojczyma.
Trzy przyjaciółki – Gabrysia, Majka i Julia – też nie miały najłatwiej. O Majce i Julii rodzice zapomnieli, a Gabriela od najmłodszych lat musiała dbać o siebie i o przybranego ojca, którego ubeckie tortury pozbawiły zdrowia i sił.

Przeczytana w 2017 roku.
Wielkie brawa dla Pani Katarzyny! Kolejny sukces! A do tego, jak dobrze widzę, sama pisarka jest na okładce.
Oczywiście książka pozostawia niedosyt. Ale z okładki wiem, że „Leśna Polana” jest pierwszą pozycją z Leśnej Trylogii. Ja już czekam z niecierpliwością na dalsze przygody trzech przyjaciółek: Gabrysi, Majki i Julii. Pierwszy raz w książce Pani Katarzyny pojawia się wątek historyczny. Od razu piszę, że tego tematu akurat nie lubię, a raczej nie czytam. Natomiast Pani Katarzyna ujęła go w taki sposób, tak to opisała, że miałam wrażenie jakbym tam była. Dosłownie miałam w oczach łzy. Jakie okrucieństwa są na tym świecie! Historia opisana w „Leśnej Polanie” jest wprost porywająca.
I po raz kolejny ukłon dla Pani Katarzyny, która pisze książki, których nie sposób odłożyć na półkę, dopóki się ich do końca nie przeczyta.
Oczywiście gorąco polecam i czekam na więcej!

Reklamy